Jak efektivně využívat bezplatnou právní poradnu online zdarma?

Tento článek navazuje na obecný článek Jak funguje bezplatní právní poradna a snaží se Vám přiblížit jak samotný mechanismus bezplatné právní poradny online zdarma, tak i příkladný návod jak efektivně bezplatnou právní poradnu online zdarma využívat.

 

Nejprve je třeba si uvědomit, že bezplatná právní poradna online zdarma je tu pro Vás na stránkách www.pravni-rady.eu již od roku 2011 a v průběhu let tak již bylo odpovězeno na mnoho Vašich dotazů, kdy každý z nich byl unikátní svým obsahem a může tak být použitelný nebo může být podstatným vodítkem pro řešení Vašeho konkrétního případu. Z tohoto důvodu pro Vás byla vytvořena sekce Návody, kde naleznete vypracované odpovědi na Vaše dotazy do bezplatné právní poradny online zdarma, které jsou seřazeny podle právního odvětví, do kterého ten daný skutkový stav většinově spadá. Dále je třeba využít i možnost hledání na našem portálu www.pravni-rady.eu a zkusit tak požadovaný případ najít fulltextovým vyhledáváním podle jeho klíčových slov.

 

Než tedy vůbec přejdete k vložení svého dotazu do bezplatné právní poradny online zdarma, tak Vám doporučujeme postupovat podle výše uvedeného odstavce a zkusit najít svůj či obdobný případ jinde na našem portálu. Pokud i přesto dojdete ke zjištění, že žádný jiný případ, který by se dal podřadit skutkově pod ten Váš, se na portálu nenachází, tak doporučujeme učinit pečlivou přípravu textace dotazu s ohledem na pravidla bezplatné právní poradny online zdarma. Jedním ze základních pravidel je totiž to pravidlo, že dotaz musí být zadán a popsán tak, aby se na něj dalo zodpovědět bez dalšího. Pokud tedy bude součástí zadání například i studium nějaké smluvní dokumentace, tak Vám v rámci bezplatné právní poradny online zdarma nemůžeme vyhovět a jeho zadání do systému je tak zbytečné.

 

Pokuste se tedy nejprve strávit na našem portálu nějaký čas a odpověď najít samostatně. Když se Vám toto nepovede, tak si prostudujte příslušná pravidla a co nejlépe si připravte textaci svého dotazu tak, aby bylo zadání co nejvíce kompletní. Dále potom sledujte jeden měsíc, jestli Váš dotaz nebyl zveřejněn zde. V opačném případě byl dotaz smazán, jelikož nevyhovoval našim pravidlům bezplatné právní poradny online zdarma anebo se na něj časově nedostalo a byl také smazán, takže bude nutné, abyste jej zadali do systému bezplatné právní poradny online zdarma znovu.

 

 

Děkumeme za pochopení.

Vaše www.pravni-rady.eu

V případě dotazů se obraťte na naši Bezplatnou právní online poradnu

Dotazy z Bezplatné právní poradny

    Reklama