Bezplatná právní poradna

Bezplatná právní poradna online zdarma Vám nabízí možnost zkusit vyřešit Váš jednodušší dotaz z kterékoli oblasti práva online formou.


 

Ke vkládanému dotazu, prosím, uveďtě do kolonek jeho název, celé své jméno a příjmení a platnou emailovou adresu.

Pravidla bezplatné právní poradny online zdarma naleznete v tomto našem článku: JAK FUNGUJE BEZPLATNA PRAVNI PORADNA?

V případě složitějšího dotazu nás můžete zkusit výjimečně kontaktovat na poradna@pravni-rady.eu.

 Z kapacitních důvodů si vyhrazumeme právo smazat dotaz, na který nestihneme zodpovědět do jednoho měsíce od jeho vložení.

Prosíme proto o případnou kontrolu a v případě smazání dotazu z kapacitních důvodů je třeba vložit Váš dotaz znovu.

Děkujeme.

Vaše www.pravni-rady.eu

Napsat novou zprávu

Vyřešte příklad: 13 plus 2 se rovná

Jágrová Ludmila: dědictví

Dobrý den, mám tento dotaz. Jsem majitelkou rodinného domu a pozemků. Mám 2 dospělé děti a ti mají v manželství  každý 2 dospělé děti. Jelikož manželka syna je bohužel alkoholička a rozvod není na pořadu dne chci se zeptat jak ošetřit majetek v případě smrti. Vím, že majetek by po mně dědili rovným dílem mé děti - jsem rozvedená, ale co by bylo dál . Měla by později na něco nárok synova manželka, která v domě bydlí .Mám strach i z jejich exekucí ,protože se ke všemu staví lhostejně i k ev. léčbě. Ráda bych to nějak ošetřila, tak prosím o radu. Předem moc děkuji a přeji hezký den.  Jágrová


středa 20. březen 2019
Petr Zetek: Určení otcovství

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda existuje zákonná lhůta pro určení otce dítěte matkou? Příklad muž má vztah s ženou a po ukončení vztahu se po nějaké době dozví že žena má dítě, zda tedy je zákonná lhůta do kdy může tato žena určit kdo je otcem dítěte??? Velice děkuji. 


středa 20. březen 2019
Květa Řežábová: aplikace § 1832 a § 1812 NOZ

E-shop "Sboty.cz" se sídlem ve Fr.-Místku mi nechce po odstoupení od kupní smlouvy a vrácení zboží vrátit i náklady na dodání - ze 3 variant 60Kč (zásilkovna) , 70Kč a 75 Kč (Česká pošta) pro dodání do mého bydliště v Č.Budějovicích jsem zvolila nejlevnější za 60Kč.

V obchodních podmínkách má obchodník uvedeno:

" Kupující má kromě kupní ceny zboží právo na vrácení nákladů souvisejících s dopravou zboží, kterou prodávajícímu uhradil, nejvýše však, ale ve výši ceny nejlevnější nabízené dopravy prodávajícího."

Kromě uvedených 3 možností dopravy do mého bydliště má obchodník v informaci o doručování ještě uvedeno cituji: