Bezplatná právní poradna

Bezplatná právní poradna online zdarma Vám nabízí možnost zkusit vyřešit Váš jednodušší dotaz z kterékoli oblasti práva online formou.


 

Ke vkládanému dotazu, prosím, uveďtě do kolonek jeho název, celé své jméno a příjmení a platnou emailovou adresu.

Pravidla bezplatné právní poradny online zdarma naleznete v tomto našem článku: JAK FUNGUJE BEZPLATNA PRAVNI PORADNA?

V případě složitějšího dotazu nás můžete zkusit výjimečně kontaktovat na poradna@pravni-rady.eu.

 Z kapacitních důvodů si vyhrazumeme právo smazat dotaz, na který nestihneme zodpovědět do jednoho měsíce od jeho vložení.

Prosíme proto o případnou kontrolu a v případě smazání dotazu z kapacitních důvodů je třeba vložit Váš dotaz znovu.

Děkujeme.

Vaše www.pravni-rady.eu

Napsat novou zprávu

Vyřešte příklad: 8 plus 10 se rovná

solcanova jirina: ucitelka mi napadla dite

Dobri den pisi vam ohledne dceri ucitelka ji napadla sla jsem to nahlasit na policii ta to predala prestupkove komisi pote jsem nastivila skolu a zaver setreni skoli bylo zeto je slovo proti slovu i kdyz tam byli svedci nikdo se jich neptal co videli jen se ptali jestli maji radi udajni predmet kde tato ucitelka uci a oznamili  mi ze veri ucitelce ktera vse poprela .Pote mi prestupkova komise oznamila ze vec odlozuje zejim v podstate staci dokumenti skoli a me se vubec neptali rozhodli o veci beze me jeto vubec mozne zeji brani skola chapu ale i prestupkova komise jde prece o dite a navic zakine ze stejne tridi me dceri mito potvrdila a napadla i ji prosim co stim mam delat


pátek 28. duben 2017
V.Jedlička: dotaz

Dobrý den.

Jsem menšinovým majitelem,jednatelem a nyní i likvidátorem jedné spol.s r.o.V roce 1999 jsem byl určen likvidátorem a v roce 2000 byla likvidace ukončena a spol byla čistá,bez dluhů.Poté by měl proběhnout výmaz společnosti z rejstříku.Ale to se nestalo,protože nemohu zkontaktovat většinového majitele,aby podepsal souhlas. Mám na něj pouze adresu,ale na doporučené dopisy mi odpověď nikdy nedošla.Jiný kontakt nemám.Není nějaká možnost,abych to po takové době, mohl vyřídit /výmaz/, jako likvidátor,sám?


pátek 28. duben 2017
Damian Vidlička: Chci vídat svého syna

Vážená poradno,

mám syna s bývalou přítelkyní,která mi moc neumožňuje,abych se mohl se synem vídat proto se chci zeptat zda je nato nějaký formulář,který bych vypsal a soud by mi určil dny i víkendy a já mohl být se svým synem.

Není možné se domluvit s bývalou přítelkyní neboť mě stále osočuje a syna si přivlastňuje a když dorazím za synem tak si určuje i čas jak dlouho mohu být s ním.Je to dost stresující.

Proto Vás žádám touto cestou o pomoc,abych mohl být se svým synem bez stresu a víčitek.

Předem děkuji za brzskou odpověď Vidlička Damian.


pátek 28. duben 2017
Helena Bendová: potíže se sousedkou

Dobrý den,

koupili jsme pozemek přilehlý k našemu. Jedním ze spoluvlastníků byla i sousedka. Pozemek jsme nechali vyjmout ze společného vlastnictví. Nechali jsme jí zřídit věcné břemeno chůze a jízdy. Na vše je smlouva, se vším sousedka souhlasila. Po čase nás sousedka obvinila, že jsme jí ukradli 30 cm pozemku. Tak  jsme pozvali geodeta, který pozemek vyměřoval, aby jí vysvětlil, že to pravda není, ale marně…nazvala ho lhářem.

Od té doby nám sprostě nadává , její zvířata vnikají na náš pozemek a dělají tam nepořádek – slepice rozhrabávají mulč na záhonech a pes močí na tůje, tím je poškozuje, vniká do prostor chalupy. Na toto vše nám řekla, že pes je malý a na zahradě nám žádnou škodu nedělá a co se týká slepic, máme si prý oplotit celý pozemek slepice  nemohly.

Na našem plotě nechává ležet její 1,5 m vysoký travní porost . Když jsme chtěli, aby trávu posekala, řekla, že to dělat nebude….Dělá nám naschvály – na věcné břemeno (nechali jsme ho zřídit, aby mohla vjíždět na svůj pozemek a později jsme zjistili, že na něj může může jinudy, ale delší cestou), které je naším vjezdem na náš pozemek, naházela hromadu ostříhaných větví . Na upozornění, že břemeno je určeno k něčemu jinému, a že nám brání ve vjezdu na náš pozemek hromadu přemístila, ale s velkým křikem a sprostými nadávkami.

Po marné snaze domluvit se, jsme ji písemně vyzvali , aby zabránila vnikání svých zvířat na náš pozemek, aby uklidila nepořádek, který její slepice způsobily na mezi, o kterou se staráme, a na kterou slepice vnikají přes pozemky, které jí nepatří a aby odstranila 1,5 m vysoký travní porost, který leží na našem plotě.

Nejenže tak do neučinila, ale výsledkem je, že přestříhala napojení našeho plotu ve společných rozích pozemku (který byl připevněn na její rohové sloupky s jejím souhlasem), čímž ho poškodila a vlastně tak umožnila komukoliv vstoupit na náš pozemek  ……  

Stěžovali jsme si na obecním úřadě a sousedka dostala od přestupkové komise pokutu. Když jsme ale na chalupu po čase přijeli, zjistili jsme, že nám chybí vyměřovací značka v tomtéž rohu pozemku ve kterém nám odstřihla plot. Sprostě nadávat nám nepřestala, v hrubém chování stále pokračuje, zákony jí prý nezajímají a plot nám prý znovu odstřihne....

Je možné za těchto nových poměrů zrušit věcné břemeno, které je vázáno na pozemek, ne na osobu, nebo je možné ho nechat dodatečně zpoplatnit?

Také by mně zajímalo, jestli ho jde zrušit na základě toho, že jsme nevěděli, že na pozemek může vjíždět jinudy, ale delší cestou.

Děkuji za odpověď,

s pozdravem,

Bendová


pátek 28. duben 2017
Stanislava Střítežská: Opomenuté dědictví

prosím o radu:

v roce 1934 si založili Lesní družstvo občané Maršova cca 18 ha lesa - (máme zakládající listinu članů) kde byl i můj děda Alois Čaník, v 50. letech přešlo do vlastnictví státu - a stalo ZD.

Když můj otec, společně se svou sestrou i bratrem dědili po rodičích - nebylo tohle členství předmětem dědictví, na těch pozemcích ale v současné době hospodaří nově vzniklé Lesní družstvo Maršov (1992).

Máme nějaké právo domáhat se nového dědického řízení, otec - přímý dědic po dědovi stále žije - má nárok na pozemky lesa?

Co můžeme udělat?

Děkuji za odpověď.

Stanislava Střítežská (Čaníková)


pátek 28. duben 2017
 

Dotazy z Bezplatné právní poradny

  • Opomenuté dědictví

    prosím o radu:
    v roce 1934 si založili Lesní družstvo občané Maršova cca 18 ha lesa - (máme zakládající listinu članů) kde byl i můj děda Alois Čaník, v 50. letech přešlo do...
    pátek 28. duben 2017

     

Reklama