Bezplatná právní poradna

Bezplatná právní poradna online zdarma Vám nabízí možnost zkusit vyřešit Váš jednodušší dotaz z kterékoli oblasti práva online formou.


 

Ke vkládanému dotazu, prosím, uveďtě do kolonek jeho název, celé své jméno a příjmení a platnou emailovou adresu.

Pravidla bezplatné právní poradny online zdarma naleznete v tomto našem článku: JAK FUNGUJE BEZPLATNA PRAVNI PORADNA?

V případě složitějšího dotazu nás můžete zkusit výjimečně kontaktovat na poradna@pravni-rady.eu.

 Z kapacitních důvodů si vyhrazumeme právo smazat dotaz, na který nestihneme zodpovědět do jednoho měsíce od jeho vložení.

Prosíme proto o případnou kontrolu a v případě smazání dotazu z kapacitních důvodů je třeba vložit Váš dotaz znovu.

Děkujeme.

Vaše www.pravni-rady.eu

Napsat novou zprávu

Vyřešte příklad: 8 plus 9 se rovná

Jiří Schneider: Exekuce

Zdravím, mám exekucí na plat z roku 2011, nyní mi přišel exekuční příkaz k téže exekuci a to formou prodeje movitých věcí. Má exekutor právo na takovou změnu u exekuce uložené před 1.1.2013? Pokud ne, jaké navrhujete řešení, vykonavatelka mě v podstatě poslala někam, mám se obrátit na ministerstvo spravedlnosti jako dohlížecí orgán, nebo jaké jsou možnosti? Děkuji, Jiří.


pátek 2. prosinec 2016
Nikol Siranová: Zřeknutí se dědictví

Dobrý den,

Prosím o následující radu. Pokusíme se to napsat dostatečně srozumitelně. 

Asi před měsícem nám umřela maminka, neměla sepsanou závěť. Nic neměla ( co by se dědilo), jen vlastnila v osobním vlastnictví družstevní byt. Jsme 4sourozenci a 4 vnuci , kteří by měli dědit po našem zemřelém bratrovi. Vzhledem k tomu, že tři dědici maji insolvence, chtěli se podílu vzdát po domluvě jen jednomu sourozenci. Ale paní notářka nám řekla, že to nelze. Prý, i když to bude mít jen jeden, musí z toho ty peníze na tu insolvence poslat. Přijde nám to na hlavu postavené, když by to zůstalo jen jednomu, proč by měl někam něco platit.

Předem děkujeme za jakoukoliv informaci, která by nám trochu pomohla.

 

Siranová Nikol

 

 


pátek 2. prosinec 2016
Jaroslav Koníček: poplatek za rozhlas

Dobrý den, přišla mi upomínka na nezaplacení rozhlasového poplatku 3240,- tj. za šest let. Toto moje neplacení vzniklo tak, že jsem cca před šesti roky měnil provozovnu kde jsem měl v dílně rozhlasový přijímač pro svoji potřebu jako "kulisu". Když jsem se stěhoval do jiné provozovny o jedné veliké místnosti, rozhlas jsem zrušil z důvodu abych nemusel platit autorské poplatky. Do této provozovny totiž má přístup veřejnost. Nevztahuje se na tuto platbu promlčecí doba třech roku, takže bych měl zaplatit jen polovinu? Odhláška je totiž prý povinná a tím pádem jsem toto nedodržel - neznám všechny zákony a nařízení. Telefonický kontakt pouze hlásí naučené fráze o NEpovinnosti urgovat platbu dříve apod. 


pátek 2. prosinec 2016
Jana: Nevyplacení mzdy po ukončení prac. poměru

Dobrý den, jak postupovat, v případě, kdy zaměstnavatel po ukončení pracovního poměru zadržuje mzdu a odvolává se na blíže nespecifikované závazky ze strany dnes už bývalého zaměstnance. Zaměstnanec pracoval jako zámečník, neměl od zaměstnavatele poskytnut pracovní oděv ani jakékoli další pracovní pomůcky, či cokoli, co by měl se zaměstnavatelem vyrovnat.

Děkuji za odpověď Jana

 


pátek 2. prosinec 2016
ing. Josef John: Ochrana značky ?

Dobrý den, 

chtěl bych se zeptat jak je to s právní stránkou věci v případě zájmu prodávat u nás výrobky (především nábytek) s zainponovanými láhvemi od alkoholu. např.: https://cz.pinterest.com/pin/24418022953148109/

Děkuji za odpověď, John.


pátek 2. prosinec 2016
 

Dotazy z Bezplatné právní poradny

 • Zákoník práce - nárok na dovolenou

  Dobrý den,
  Nastoupil jsem do firmy 1.11.2016 a to do nepřetržitého provozu. Mám tedy nerovnoměrně rozdělené směny na týden.
  Dovolená na rok se mi tedy přepočítává dle...
  pátek 2. prosinec 2016

   

 • sociální příplatky

  jsem v plném invalidním duchodu ve 3 rizikové supině po těžké mozkové příhodě...pobírám příspěvek na mobilitu a příspěvek na péči o osobu blízkou I.stupně.....moc vás prosím o info...
  středa 23. listopad 2016

   

Reklama