Bezplatná právní poradna

Bezplatná právní poradna online zdarma Vám nabízí možnost zkusit vyřešit Váš jednodušší dotaz z kterékoli oblasti práva online formou.


 

Ke vkládanému dotazu, prosím, uveďtě do kolonek jeho název, celé své jméno a příjmení a platnou emailovou adresu.

Pravidla bezplatné právní poradny online zdarma naleznete v tomto našem článku: JAK FUNGUJE BEZPLATNA PRAVNI PORADNA?

V případě složitějšího dotazu nás můžete zkusit výjimečně kontaktovat na poradna@pravni-rady.eu.

 Z kapacitních důvodů si vyhrazumeme právo smazat dotaz, na který nestihneme zodpovědět do jednoho měsíce od jeho vložení.

Prosíme proto o případnou kontrolu a v případě smazání dotazu z kapacitních důvodů je třeba vložit Váš dotaz znovu.

Děkujeme.

Vaše www.pravni-rady.eu

Napsat novou zprávu

Vyřešte příklad: 12 plus 6 se rovná

Yvona Loraisova: Smenka vlastni bez protestu

Dobry den,

podepsala jsem pred 2roky smenku vlastni bez protestu na castku 15tis. Neuhradila jsem ji. Byl mi dorucen smenecny platebni rozkaz na 45 tis+poplatky a potom exekuce na castku 75tis. Nyni mam pred sebou posl.splatku exekuce,ve ktere ovsem mnou podepsana smenka neni predmetem. Jak mam po uplnem zaplaceni dluhu postupovat? Bude mi original smenka vydana? Nebude mi hrozit,ze po me bude, nekdo za nejaky cas, opet chtit penize? Puvodni veritel ted smenku prodal. Moc dekuji za jakoukoli odpoved.


neděle 26. únor 2017
zuzana stulova: otevreni a cteni zaveti

v prosinci lonskeho roku mi sestra oznamila ze zemrela maminka.Nasla jeji zavet z roku 2013 a dala ji notarce.Jenze pak mi zavolala ze byla u notarky a ta ji zdelila obsah zaveti.Muj dotaz zni takto:Muze byt prectena a otevrena zavet bez ucasti dedice ktery je uveden primo v zaveti?Trvale ziji v zahranici a tak nevim zda nedoslo k poruseni zakona.

Predem vam dekuji za odpoved


neděle 26. únor 2017
Michal Mareš: reklamace ojetého vozidla

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli mám nějakou možnost nebo nárok uplatnit reklamaci, nebo podílení se na opravě u ojetého vozidla. Koupil jsem auto přes inzerát od soukromé osoby před čtyřmi měsíci a najel jsem cca 2000 tis km. Při používání došlo k poškození motoru. Po vyndání a otevření motoru, mechanik zjistil, že se jednalo o poškození, které bylo zaviněmo dlouhodobou špatnou činosti nejspíše vstřikovačů paliva. Došlo i k poškození dalších součástí motoru.( torbodmychadlo). Nic z těchto věcí, nebylo zřelmé v den prodeje ani po zkušební jízdě.

Ve smlouvě uvedeno:

bod 1. Kupující byl podrobně seznámen s technickým stavem vozidla a byla provedena zkušební jízda. Se stavem vozidla, který odpovídá stáří a opotřebení vozidla, kupující souhlasí. To nezbavuje prodávajícího odpovědnosti za vady stanovené zákonem.

 

Velice děkuji za reakci


neděle 26. únor 2017
Květa Řežábová: aplikace § 1832 a § 1812 NOZ

E-shop "Sboty.cz" se sídlem ve Fr.-Místku mi nechce po odstoupení od kupní smlouvy a vrácení zboží vrátit i náklady na dodání - ze 3 variant 60Kč (zásilkovna) , 70Kč a 75 Kč (Česká pošta) pro dodání do mého bydliště v Č.Budějovicích jsem zvolila nejlevnější za 60Kč.

V obchodních podmínkách má obchodník uvedeno:

" Kupující má kromě kupní ceny zboží právo na vrácení nákladů souvisejících s dopravou zboží, kterou prodávajícímu uhradil, nejvýše však, ale ve výši ceny nejlevnější nabízené dopravy prodávajícího."

Kromě uvedených 3 možností dopravy do mého bydliště má obchodník v informaci o doručování ještě uvedeno cituji: