Bezplatná právní poradna

Bezplatná právní poradna online zdarma Vám nabízí možnost zkusit vyřešit Váš jednodušší dotaz z kterékoli oblasti práva online formou.


 

Ke vkládanému dotazu, prosím, uveďtě do kolonek jeho název, celé své jméno a příjmení a platnou emailovou adresu.

Pravidla bezplatné právní poradny online zdarma naleznete v tomto našem článku: JAK FUNGUJE BEZPLATNA PRAVNI PORADNA?

V případě složitějšího dotazu nás můžete zkusit výjimečně kontaktovat na poradna@pravni-rady.eu.

 Z kapacitních důvodů si vyhrazumeme právo smazat dotaz, na který nestihneme zodpovědět do jednoho měsíce od jeho vložení.

Prosíme proto o případnou kontrolu a v případě smazání dotazu z kapacitních důvodů je třeba vložit Váš dotaz znovu.

Děkujeme.

Vaše www.pravni-rady.eu

Napsat novou zprávu

Vyřešte příklad: 14 plus 6 se rovná

Luděk Kortus: Půjčka na mé jméno

Dobrý den. Někdo si na můj OP vzal úvěr 2000 Kč dne 15.10. 2019 od internetového poskytovatele půjček. Před Novým rokem mi přišla do schránky faktura na částku přes 11 000 Kč. Podal jsem trestní oznámení na policii. Ta to uzavřela s tím, že se nezjistil pachatel. Částka byla poukázána na účet, ale policie neověřila totožnost majitele účtu s tím, že částka je příliš nízká. Půjčka byla poskytnuta na falešnou pracovní smlouvu. Email a tel číslo uvedené v žádosti nesouhlasí s mým. Poskytovatel si také neověřil, např. ověřovací platbou, že účet je na stejné jméno.  Jak se proti tomuto mohu bránit? Inkasní společnost po mě částku stále vymáhá. Děkuji Kortus


neděle 5. duben 2020
Květa Řežábová: aplikace § 1832 a § 1812 NOZ

E-shop "Sboty.cz" se sídlem ve Fr.-Místku mi nechce po odstoupení od kupní smlouvy a vrácení zboží vrátit i náklady na dodání - ze 3 variant 60Kč (zásilkovna) , 70Kč a 75 Kč (Česká pošta) pro dodání do mého bydliště v Č.Budějovicích jsem zvolila nejlevnější za 60Kč.

V obchodních podmínkách má obchodník uvedeno:

" Kupující má kromě kupní ceny zboží právo na vrácení nákladů souvisejících s dopravou zboží, kterou prodávajícímu uhradil, nejvýše však, ale ve výši ceny nejlevnější nabízené dopravy prodávajícího."

Kromě uvedených 3 možností dopravy do mého bydliště má obchodník v informaci o doručování ještě uvedeno cituji: