Bezplatná právní poradna

Bezplatná právní poradna online zdarma Vám nabízí možnost zkusit vyřešit Váš jednodušší dotaz z kterékoli oblasti práva online formou.


 

Ke vkládanému dotazu, prosím, uveďtě do kolonek jeho název, celé své jméno a příjmení a platnou emailovou adresu.

Pravidla bezplatné právní poradny online zdarma naleznete v tomto našem článku: JAK FUNGUJE BEZPLATNA PRAVNI PORADNA?

V případě složitějšího dotazu nás můžete zkusit výjimečně kontaktovat na poradna@pravni-rady.eu.

 Z kapacitních důvodů si vyhrazumeme právo smazat dotaz, na který nestihneme zodpovědět do jednoho měsíce od jeho vložení.

Prosíme proto o případnou kontrolu a v případě smazání dotazu z kapacitních důvodů je třeba vložit Váš dotaz znovu.

Děkujeme.

Vaše www.pravni-rady.eu

Napsat novou zprávu

Vyřešte příklad: 17 plus 14 se rovná

Terka: Rada

Dobry den

Mam na vas prozbu.Chtela bych se zeptat,dostala jsem podminku na 7 mesicu za pry zproneveru,jenze kdyz jsem mela podminku spachala jsem ze jsem udelala precin,za to ze jsem vzala si pujcku na mamku.Vse jsem zaplatila a mamka sice obvineni stahla stejne mi daly podminku za precin.Sekam latinu,vseho lituju strasne moc.Byla jsem hloupa protoze muj byvaly pritel mi bral penize na drogy a ja o nicem nevedela a pak jsem nemela nic.

Dnes mi dosel dopis od soudu,ze se mam dostavit k soudu za poruseni podmineneho trestu.Je to za prvni podminku.Chci se zeptat jestli pujdu za to do vezeni?Opravdu uz nic nedelam a lituju vseho kazdy den.

Dekuji za odpoved Tereza


pondělí 23. leden 2017
Josef Skalka: Daň z nabytí nemovitých věcí

Dobrý den, v roce 2016 jsem prodal pozemek. V Kupní smlouvě jsme se dohodli s kupujícím, že -  cituji ujednání kupní smlouvy "daň z nabytí nemovitých věcí zaplatí kupující". I přes tuto domluvu v kupní smlouvě uvedenou, mně Finanční úřad poslal jako prodávajícímu Výzvu k zaplacení daně. Spatřujete prosím nějaký právní problém ve výše uvedené citaci ? Domnívám se, že svobodná volba kupujícího zaplatit předmětnou daň je tímto zcela jasně ve smlouvě definována a nevidím žádný důvod k tomu, abych tuto daň já platil. Dle sdělení pracovnice FÚ je výše uvedená smluvní citace v rozporu se Zákonným opatřením Senátu č. 340/2013, o dani z nabytí nemovitých věcí, § 1, odst. 1, písm.a). Jaký je prosím Váš právní názor na tuto věc ? Jsem poplatníkem daně já jako prodávající, nebo je poplatníkem kupující ?

Děkuji za brzkou odpověď.

Skalka.    


pondělí 23. leden 2017
Jana Majtánová: Nájemní smlouva

Dobrý den,

prosím o odpověď na dotaz, zda mohu pronajmout za úplatu stavební parcelu v mém vlastnictví, na které je postavena  minulým režimem zemědělská stavba bez č.p., jejíž vlastníkem je společnost podnikající v zemědělství a za tímto účelem stavbu využívá bezplatně již přes 20 let. Jedná se o stavební parcelu - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 949 m2.

Pokud neplatí nějaké výjimky pro zemědělské podnikání, mohu s vlastníkem stavby uzavřít klasickou nájemní smlouvu podle § 2201 a násl. - na pronájem stavební parcely? Mohu uvést do smlouvy, že předmět nájmu se nájemci pronajímá za účelem "využívání stavby stojící na cizím pozemku k podnikání (zemědělská prvovýroba)", nebo to tam vůbec nemám uvádět?

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Jana Majtánová


 


pondělí 23. leden 2017
Simona Tyrlíková, DiS.: Dálkové studium vysoké školy při zaměstnání

Vážený pane advokáte/Vážená paní advokátko, 

 
mám dotaz z oblasti pracovního práva. 
 
Před nástupem do zaměstnání, jsem oznámila svému zaměstnavateli, že chci dálkově studovat vysokou školu. Studovat vysokou školu je mé vlastní rozhodnutí. V zaměstnání to po mě nevyžadují.
 
Jako dálkový student mám školu každý pátek a bohužel nemohu být v zaměstnání celých 8 prac. hodin. V prvním ročníku jsem si hodiny vždy nadpracovala a poté jsem mohla v pátky končit dříve. Mám smlouvu na 40 hodin týdně. Nejedná se o přesčasovou práci, pouze o nadpracování s tím, že pátek končím dříve. Nyní ve druhém ročníku, mi zaměstnavatel oznámil, že si již hodiny nadpracovat nesmím, a když jdu do školy si mám vzít dovolenou. Okomentoval to tím, že v září přijal další dva zaměstnance a nemá pro nás práci. Mám pouze 20 dní dovolené. Z toho máme nařízeno vybrat si 10 dní v letních měsících. Zbývajících 10 dní mi nebude stačit na výuku a zkoušky. 
 
Prosím o radu, jak mám nyní postupovat a danou situaci řešit. Opravdu mi zaměstnavatel může říci abych si vybrala dovolenou ve dnech kdy chodím do školy, protože nemá práci a nesmím si pracovní hodiny nadpracovat?
 
Mockrát děkuji za odpověď a případnou radu. 
 
S pozdravem
 
Tyrlíková Simona, DiS.

pondělí 23. leden 2017
Šárka: Uvedení bytu do původního stavu