Bezplatná právní poradna

Bezplatná právní poradna online zdarma Vám nabízí možnost zkusit vyřešit Váš jednodušší dotaz z kterékoli oblasti práva online formou.


 

Ke vkládanému dotazu, prosím, uveďtě do kolonek jeho název, celé své jméno a příjmení a platnou emailovou adresu.

Pravidla bezplatné právní poradny online zdarma naleznete v tomto našem článku: JAK FUNGUJE BEZPLATNA PRAVNI PORADNA?

V případě složitějšího dotazu nás můžete zkusit výjimečně kontaktovat na poradna@pravni-rady.eu.

 Z kapacitních důvodů si vyhrazumeme právo smazat dotaz, na který nestihneme zodpovědět do jednoho měsíce od jeho vložení.

Prosíme proto o případnou kontrolu a v případě smazání dotazu z kapacitních důvodů je třeba vložit Váš dotaz znovu.

Děkujeme.

Vaše www.pravni-rady.eu

Napsat novou zprávu

Vyřešte příklad: 7 plus 2 se rovná

Petr: Chování banky

Zdravím,

Chtěl bych znát právní názor na kauzu,kterou řeším.Jedná se o toto:Máme u banky České spořitelny a.s. firemní účet.Stalo se to,že jedna osoba(fyzická) se nám dostala na účet.Dostala se na něj tím způsobem,že zfalšovala můj podpis na !neplatné! smlouvě a banka,aniž by si dokument zkontrolovala,vydala jedinci podpisový vzor.Jedinej nejenom,že dostal přístup na účet ale dokonce zjistil,že je na něm velká suma pěnez.Je až zarážející,že si banka neověřila pravost tohoto dokumentu,a i přes své právnické centrum tento podpisový vzo vydala.Nechal jsem zablokovat celý účet,ale ještě tentýž den ho jedinci opět uvolnili.Vše bylo bez mého souhlasu!!.Dle jejich VOP mě měli informovat a kontaktovat mě jestli je to pravda atd.Což takto neučinili.Na jedince bylo podáno TO ale banka to neřešila.4 měsíce jsme se s bankou hádali ,že za to mohou oni,ale oni nám napsali,že je to naše chyba,že si máme více hlídat svůj účet.

Co si o tom jako právníci myslíte ? Je možné se nějak bránit a zvítězit ?

 

Jako důkazy máme falešné dokumenty,kamerový záznam. P.S.banka nemá žádný důkaz,čím by svoje tvrzení vyvrátila.


pondělí 27. březen 2017
Lenka Pospíchalová: odstupné

Dobrý den, můžete mně prosím poradit, jak se počítá výše trojnásobku odstupného, mám na mysli výpočet průměrného výdělku za rozhodné období. Byla jsem předchozí období celý rok v PN, tudíž nemám žádnou hrubou mzdu.

Ve pracovní smlouvě mám sjednán smluvní plat. 

Děkuji Vám. L. Pospíchalová. 


pondělí 27. březen 2017
Iveta Juříčková: ochranná doba

 

Dobrý den, mám prosím dotaz. Jsem nyní do 30.4.2017 na překážkách v práci ze strany zaměstnavatele.Bude se na mne stahovat ochranná lhůta 7 dnů, kdybych až od 1.5.2017 byla  v pracovní neschopnosti ? Zaměstnavatel by mně v tomto případě nemocenské dávky za prvních 14 dnů neplatil. Pokud bude PN ale trvat déle, bude mně pak od 15.dne PN platit dávky nemocenského pojištění  OSSZ? Děkuji Vám. Iveta Juříčková.


pondělí 27. březen 2017
Jana Hycova: Dedictvi

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat zhruba před dvaceti lety byl jednomu ze tří sourozenců přepsan dům po rodičích. Ústně bylo stanoveno ze se tento sourozenec s oběma finančně vyrovná. K tomu však nikdy nedošlo. Před rokem tento sourozenec zemřel. Sourozenec měl dvě děti z toho každý zdědil půl domu.Nyní se jedná půlka domu prodává a zbyli dva sourozenci by chtěli uplatnit svůj narok na finanční vyrovnání.Mají možnost získat finanční vyrovnání i když to není stanoveno pisemne ale pouze ústně? Rodina se situací je obeznámena. Děkuji předem za odpověď.


pondělí 27. březen 2017
Martin Dušek : Nevím si rady

Dobrý den dozvěděl jsem se ze mi máma bez mého vědomí zrušila trvalý pobyt v době kdy jsem bydlel u ni a nic mi o tom neřekla také jsem se dozvěděl že je na moje jméno vedeno nějaké pojištění o kterém nic nevím a vybrala mi spoření které mi sice sporila ona ale prý na to nemá právo a musela někde zfalsovat můj podpis nevím jestli mám podat trestní oznámení nebo jestli je to zbytečné na spoření mi řekla ze jestli si myslím ze jsou knížky nože a rondony zdarma a ze jsem si to dávno od ní vybral a když jsme se hádali tak jsem do ní valil tak dlouho ze mi řekla ze když je moje máma tak má právo mě podepsat (v době kdy jsem byl plnoletý) bohužel nevím na co přesně řekla mi to pod tlakem a já jsem to z ní vydoloval tak ze si to beztak nepamatuje nyní mě vyhodila z bytu o to mi nejde stejnak s takovou osobou už nechci mít nic společného ale myslím si že na to spoření mám aspoň z části právo a ze nemůže založit na mě bez mého vědomí pojištění také již v době moji plnoletosti nevím jestli podat trestní oznámení protože mě promluvila po celé rodině ze mi zaplatila autoškolu a já tam nechodil a dělá ze mě feťáka kde může přitom to není pravda takže se bojím toho ze bych před soudem pohorel a musel platit soudní výdaje což si v mojí situaci dovolit nemohu protože mam půjčky jednu kvůli ní protože jsme měli jet na dovolenou a já jsem si k ní schoval cca 6 tis Kč protože ona tam jela na 3 týdny a já se měl za týden vracet tak abych potom mel z čeho žít v uvozovkách mi ujela nechala mi doma 500 na 3 týdny druhou protože jsem blb u ni jsem jednou nasel jednou zlatou kartu takže asi nějaký penize na právníky má a já nevím jak moc jsem v právu a další dluh je to poslední co potřebuji poraďte mi prosím děkuji Dušek 


pondělí 27. březen 2017
 

Dotazy z Bezplatné právní poradny

  • Nevím si rady

    Dobrý den dozvěděl jsem se ze mi máma bez mého vědomí zrušila trvalý pobyt v době kdy jsem bydlel u ni a nic mi o tom neřekla také jsem se dozvěděl že je na moje jméno vedeno nějak...
    pondělí 27. březen 2017

     

Reklama