Bezplatná právní poradna

Bezplatná právní poradna online zdarma Vám nabízí možnost zkusit vyřešit Váš jednodušší dotaz z kterékoli oblasti práva online formou.


 

Ke vkládanému dotazu, prosím, uveďtě do kolonek jeho název, celé své jméno a příjmení a platnou emailovou adresu.

Pravidla bezplatné právní poradny online zdarma naleznete v tomto našem článku: JAK FUNGUJE BEZPLATNA PRAVNI PORADNA?

V případě složitějšího dotazu nás můžete zkusit výjimečně kontaktovat na poradna@pravni-rady.eu.

 Z kapacitních důvodů si vyhrazumeme právo smazat dotaz, na který nestihneme zodpovědět do jednoho měsíce od jeho vložení.

Prosíme proto o případnou kontrolu a v případě smazání dotazu z kapacitních důvodů je třeba vložit Váš dotaz znovu.

Děkujeme.

Vaše www.pravni-rady.eu

Napsat novou zprávu

Vyřešte příklad: 20 plus 14 se rovná

Petra: Porušení pracovní smouvy ze strany zaměstnavatele

Dobrý den,v pracovní smlouvě mám uvedenou prac.dobu 40hod.týdne.Každý den však pracuji minimálně hodinu navíc a přestávka v délce 30 minut také není dodržována.Vzhledem k zdravotnímu stavu syna jsem zaměstnavateli sdělila,že chci odejít.Řekl,ať dám výpověď písemně s tím,že mně poběží dvouměsíční výpovědní lhůta.Já už ale nemůžu pracovat každý den téměř do večera a navíc se mi naskytla příležitost nového zaměstnání s prac.dobou takovou,abych si zabezpečila syna.Výpověď jsem podala písemně,ale nevím,jestli musím respektovat dvouměsíční výpovědní lhůtu.Předem děkuji za Vaši odpověď.Petra.


sobota 24. únor 2018
Pavla Kormaníková: věcné břemeno

Dobrý den,prosím o radu,jak sepsat věcné břemeno na pozemek VE VZTAHU K NEMOVITOSTI.Nechceme ne jméno,ani na pozemek.Nový občanský zákoník 2015 tuto možnost nabízí.

Děkuji Kormaníková Pavla


sobota 24. únor 2018
Květa Řežábová: aplikace § 1832 a § 1812 NOZ

E-shop "Sboty.cz" se sídlem ve Fr.-Místku mi nechce po odstoupení od kupní smlouvy a vrácení zboží vrátit i náklady na dodání - ze 3 variant 60Kč (zásilkovna) , 70Kč a 75 Kč (Česká pošta) pro dodání do mého bydliště v Č.Budějovicích jsem zvolila nejlevnější za 60Kč.

V obchodních podmínkách má obchodník uvedeno:

" Kupující má kromě kupní ceny zboží právo na vrácení nákladů souvisejících s dopravou zboží, kterou prodávajícímu uhradil, nejvýše však, ale ve výši ceny nejlevnější nabízené dopravy prodávajícího."

Kromě uvedených 3 možností dopravy do mého bydliště má obchodník v informaci o doručování ještě uvedeno cituji: