Bezplatná právní poradna

Bezplatná právní poradna online zdarma Vám nabízí možnost zkusit vyřešit Váš jednodušší dotaz z kterékoli oblasti práva online formou.


 

Ke vkládanému dotazu, prosím, uveďtě do kolonek jeho název, celé své jméno a příjmení a platnou emailovou adresu.

Pravidla bezplatné právní poradny online zdarma naleznete v tomto našem článku: JAK FUNGUJE BEZPLATNA PRAVNI PORADNA?

V případě složitějšího dotazu nás můžete zkusit výjimečně kontaktovat na poradna@pravni-rady.eu.

 Z kapacitních důvodů si vyhrazumeme právo smazat dotaz, na který nestihneme zodpovědět do jednoho měsíce od jeho vložení.

Prosíme proto o případnou kontrolu a v případě smazání dotazu z kapacitních důvodů je třeba vložit Váš dotaz znovu.

Děkujeme.

Vaše www.pravni-rady.eu

Napsat novou zprávu

Vyřešte příklad: 6 plus 8 se rovná

Pavel: Matka vs dcera

Dobrý den,

mé tetě ( přes 80 let ) před 10 lety zemřel manžel. Po jeho smrti přepsala půlku majetku ( barák + pole ) na dceru. Oněch celých 10 let platí sama daň z nemovitosti ( dcera se na tom nepodílí ). Stejnou dobu, ale dostává peníze za pronájem polí, kde půlku dostává zmiňovaná dcera. Po celých 10 let dcera nejeví absolutně žádný zájem o matku ( tetu ), nezajímá jí její zdravotní stav, jak žije , jestli jí něco nechybí, prostě nic .

Mé dotazy tedy zní:

1) je dcera povinna platit daň z nemovitosti, když tam nebydlí, ale půlka je psána na ní ( přitom si bere peníze z pronájmu polí ) ?

2) je nějaká možnost jí vydědit ( předpokládám, že ne, když je půlka psána na ni ) ?

 

Děkuji


pátek 20. říjen 2017
Hana Maskova: Rodne cislo

Dobry den Vazeni,

mam na Vas dotaz .Obdrzela jsem obycejne psani od firmy,ktera mi nabizi odkoupeni pozemku/zem.pudy/ s ident. jmenem a prijmenim s adresou a me rodne cislo/bez souhlasu/ s navrhem kupni smlouvy. Smlouva neobsahovala ani podpis kupujiciho s razitkem a po me chteli,abych jim zaslala podepsanou kupni smlouvu.Jedna se mi o to,ze bylo zneuzito rodne cislo bez souhlasu a chci se zeptat,zda-li mohu firmu zazalovat o zneuziti meho rodneho cisla.

 

Dekuji s pozdravem

Hana Maskova


pátek 20. říjen 2017
Květa Řežábová: aplikace § 1832 a § 1812 NOZ

E-shop "Sboty.cz" se sídlem ve Fr.-Místku mi nechce po odstoupení od kupní smlouvy a vrácení zboží vrátit i náklady na dodání - ze 3 variant 60Kč (zásilkovna) , 70Kč a 75 Kč (Česká pošta) pro dodání do mého bydliště v Č.Budějovicích jsem zvolila nejlevnější za 60Kč.

V obchodních podmínkách má obchodník uvedeno:

" Kupující má kromě kupní ceny zboží právo na vrácení nákladů souvisejících s dopravou zboží, kterou prodávajícímu uhradil, nejvýše však, ale ve výši ceny nejlevnější nabízené dopravy prodávajícího."

Kromě uvedených 3 možností dopravy do mého bydliště má obchodník v informaci o doručování ještě uvedeno cituji: