Dovolená ve zkušební době

Dobrý den, chci se zeptat jestli můžu mít ve zkušební době dovolenou. Předem díky za odpověď.

Odpověď:

Vážený pane,

vzhledem ke skutečnosti, že jste ve zkušební lhůtě, dovolená za kalendářní rok nepřichází v úvahu, protože nesplňujete požadavek nepřetržitého trvání pracovního poměru po celý kalendářní rok dle § 212 odst. 1 zákoníku práce. V případě, že odpracujete u zaměstnavatele alespoň 60 dnů, máte nárok na dovolenou za poměrnou část kalendářního roku. Za odpracovaný se považuje den, v němž zaměstnanec odpracoval převážnou část své směny; části směn odpracované v různých dnech se nesčítají. Délka dovolené činí 1/12 roční výměry dovolené za každý celý kalendářní měsíc nepřetržitého trvání pracovního poměru. Pokud byste nesplňoval podmínku 60 odpracovaných dnů, je možné čerpat dovolenou za odpracované dny dle § 214 zákoníku práce. Přísluší Vám tak dovolená o délce 1/12 roční výměry dovolené za každých 21 odpracovaných dnů v příslušném kalendářním roce.

Pokud máte pocit, že zde uvedené případy jsou příliš obecné na Váš konkrétní případ, tak se obraťte na naši bezplatnou právní poradnu online zdarma.

Pokud máte pocit, že zde uvedené případy jsou příliš obecné na Váš konkrétní případ, tak se obraťte na naši Bezplatnou právní online poradnu

Dotazy z Bezplatné právní poradny

    Reklama