Daňové přiznání živnostníka

Dobrý den, jsem živnostníkem, ale mám i dvě dohody o pracovní činnosti. Podnikám teprve prvním rokem a stáhnul jsem si jak formuláře, tak i pokyny...ale přiznám se, že z toho dvakrát chytrý nejsem..můžete mi pomoci?

Odpověď:

Vážený pane,

musíme uznat, že i přes časté výstupy zákonodárců v tom smyslu, že daňové formuláře jsou jednoduché a přehledné, tomu tak docela není. Píšete, že jste živnostník, takže v přiznání k dani z příjmu fyzických osob budete přikládat jistě přílohu č. 1, kde uvedete příjmy z podnikatelské činnosti, dále bude potřeba doložit i příjmy ze závislé činnosti podle § 6, což bude z těch dohod konaných mimo pracovní poměr, avšak je třeba říci, že Vám nemůžeme poradit konkrétně, jelikož každé daňové přiznání je specifické. Pokud byste chtěl s přiznáním k dani z příjmu fyzických osob pomoci, tak se obraťte nejlépe na naši sekci, jež je určena právě pro podnikatele a živnostníky:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud máte pocit, že zde uvedené případy jsou příliš obecné na Váš konkrétní případ, tak se obraťte na naši bezplatnou právní poradnu online zdarma.

Pokud máte pocit, že zde uvedené případy jsou příliš obecné na Váš konkrétní případ, tak se obraťte na naši Bezplatnou právní online poradnu

Dotazy z Bezplatné právní poradny

    Reklama